Zakladač trávníku Stodor – STB

.

Všestranný , víceúčelový rotavátor STB je určen pro dokonalou přípravu země. Je vhodný pro menší plochy, kde je kladen důraz na pečlivou předseťovou přípravu.

 

.

První pracovní operaci provádí nože rotavátoru, které se otáčí proti směru jízdy. Tím dochází k podstatně lepšímu rozmělnění a provzdušnění půdy. Pracovní rychlost je oproti standardnímu rotavátoru nižší.

Druhou pracovní operaci provádí vertikální železné pruty, na které padá nakypřená půda od nožů rotavátoru. Jejich konstrukce a sklon zajišťují, že drobné kameny dopadají na plochu dřív a jemná půda je zahrne. (Někdy se uvádí nepřesný název “zapravovač kamene” .)

Ve třetí pracovní operaci je nakypřená zemina urovnána drátěným rovnacím válcem. Jeho nastavením lze určovat pracovní hloubku stroje.

<p>Zakladač trávníku Dabaki STB se zapojuje do standardního <strong>3- bodového závěsu</strong> I. kategorie.</p>
<p>Po povolení třmenů lze celé plato i s převodovkou horizontálně posunout. <strong>Převodovka</strong> je průběžná a může se posouvat po horní hřídeli. Tím je možno používat zakladač trávníku s menším pracovním záběrem i s traktory, které jsou širší.</p>
<p> </p>

Zakladač trávníku Dabaki STB se zapojuje do standardního 3- bodového závěsu I. kategorie.

Po povolení třmenů lze celé plato i s převodovkou horizontálně posunout. Převodovka je průběžná a může se posouvat po horní hřídeli. Tím je možno používat zakladač trávníku s menším pracovním záběrem i s traktory, které jsou širší.

 

<p><strong>Horní hřídelí</strong> je výkon přenášen z úhlové převodovky do boční převodové skříně.<strong> Řetězovým převodem</strong> je výkon přenášen přímo na hlavní hřídel (rotor zakladače trávníku).</p>
<p>Řetěz je v olejové lázni – cca 0,6 l převodového oleje. Na boku skříně je šroub napínáku řetězu.</p>

Horní hřídelí je výkon přenášen z úhlové převodovky do boční převodové skříně. Řetězovým převodem je výkon přenášen přímo na hlavní hřídel (rotor zakladače trávníku).

Řetěz je v olejové lázni – cca 0,6 l převodového oleje. Na boku skříně je šroub napínáku řetězu.

<p><strong>Na rotoru</strong> je navařeno 5 – 8 kruhových držáků. Na každém jsou pevně namontovány 4 pracovní nože. 2 levé + 2 pravé.</p>
<p>Rotor se otáčí <strong>proti směru jízdy </strong>a nakypřenou zeminu odhazuje vzad, na horizontální pruty.</p>

Na rotoru je navařeno 5 – 8 kruhových držáků. Na každém jsou pevně namontovány 4 pracovní nože. 2 levé + 2 pravé.

Rotor se otáčí proti směru jízdy a nakypřenou zeminu odhazuje vzad, na horizontální pruty.

<p>Druhou pracovní operaci provádí <strong>prutové vertikální brány. </strong>Nakypřená zemina je rotorem vržena na ocelové pruty. Drobné kameny spadnou po prutech na terén a kyprá, rozmělněná zemina proletí mezi pruty. Jemná zemina pokryje drobné kameny. Pro tento stroj se někdy používá nepřesný název – “Zapravovač kamene”.</p>
<p> </p>

Druhou pracovní operaci provádí prutové vertikální brány. Nakypřená zemina je rotorem vržena na ocelové pruty. Drobné kameny spadnou po prutech na terén a kyprá, rozmělněná zemina proletí mezi pruty. Jemná zemina pokryje drobné kameny. Pro tento stroj se někdy používá nepřesný název – “Zapravovač kamene”.

 

<p><strong>Zadní rovnací válec</strong> rovnoměrně rozhrnuje nakypřenou zeminu a mírně ji stlačuje. Rovnoměrný tlakem najemno rozdrobí hrudky a zatlačí drobné kameny.</p>
<p>Vznikne tak perfektně připravená plocha po setí.</p>

Zadní rovnací válec rovnoměrně rozhrnuje nakypřenou zeminu a mírně ji stlačuje. Rovnoměrný tlakem najemno rozdrobí hrudky a zatlačí drobné kameny.

Vznikne tak perfektně připravená plocha po setí.

<p>Součástí dodávky je <strong>kadran s pojistným štřižným šroubem. </strong></p>
<p>Při náhlém zastavení rotoru dojde ke střižení bezpečnostního šroubu na kardanu. Tím je stroj spolehlivě chráněn.</p>
<p>POZOR – nedoporučujeme používat zakladač traávníku STB bez pojistného prvku.</p>

Součástí dodávky je kadran s pojistným štřižným šroubem. 

Při náhlém zastavení rotoru dojde ke střižení bezpečnostního šroubu na kardanu. Tím je stroj spolehlivě chráněn.

POZOR – nedoporučujeme používat zakladač traávníku STB bez pojistného prvku.

<p>Veškeré <strong>náhradní díly</strong> zakoupíte na našem <strong>E-shopu.</strong></p>

Veškeré náhradní díly zakoupíte na našem E-shopu.

Fotogalerie

Videa